ČO VŠETKO NEVIEME O POLIEVKE?

Čo všetko nevieme o polievke? Polievka by mala byť neoddeliteľnou súčasťou každej stravy človeka. Prečo by to tak malo byť? Tento pokrm naše telo zahreje, zasýti a v neposlednom rade povzbudí náš organizmus. Mnoho ľudí toto jedlo často vynecháva zo svojho jedálnička. Neuvedomujú si, že týmto svoje telo oberajú o energiu a iné výdatné živiny, ktoré telo potrebuje pre správne fungovanie.

Teplá polievka pomáha vytvoriť v žalúdku primerané prostredie na vytrávenie tuhej stravy. Pomáha spustiť sekréciu slín a žalúdočných štiav. Pomocou tohto procesu dochádza k pohybu čriev. Ďalšou dôležitou vlastnosťou polievky je, že nám zabezpečuje dostatok tekutín, vitamínov a minerálnych látok.

Čím pestrejšiu zeleninu použijeme pri príprave polievky, tým má väčší antioxidačný účinok a pomáha nám vyhnúť sa rôznym onemocneniam = polievka môže slúžiť ako liek. Je veľmi vhodná pri zdravom stravovaní, a preto by sme ju z nášho jedálnička nemali vynechávať.

Môžeme ju zhotoviť z rôznych surovín, záleží len na nás, na čo máme práve chuť. Môže pozostávať z mäsa alebo len zo zeleniny. Stále viac ľudí sa začína zaujímať o polievku, ktorá sa zhotovuje z ovocia. Existuje mnoho variantov príprav polievky, stačí len trochu improvizovať.

Ak je polievka kvalitne urobená, dodá telu všetko, čo potrebuje. Pre mňa osobne je polievka nevyhnutnou súčasťou každého hlavného jedla. Na základe dlhoročných skúseností a výsledkov som sa rozhodla polievku zaradiť do nášho jedálnička ako predkrm hlavného jedla.

Chceme naučiť ľudí konzumovať polievky pravidelne a chceme vám ukázať, že ak ich vo vašom jedálničku necháte, bude to mať na vaše telo pozitívny dopad. V našom menu nájdete rôzne druhy polievok od výmyslu sveta. Používame tie najkvalitnejšie potraviny, ktoré vám zabezpečia lepšie fungovanie vášho organizmu. Vďaka tomu budete mať viac energie, budete predchádzať chorobám a hlavne sa budete cítiť omnoho lepšie.

Zdieľajte tento článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to top