STEFFIT MENU

Vydajte sa na zdravé dobrodružstvo a vychutnávajte si naše StefFit menu. Postaráme sa o vaše brušká od pondelka do piatka tak, aby ste sa naplno mohli venovať svojej práci, záľubám a najbližším. Veď kto by si nechcel pospať o hodinu dlhšie? Krabičková strava vám to umožní. Život bez nákupov, šúpania zemiakov a varenia. My sa postaráme o vašu zdravú, kvalitnú a pestrú stravu. Veríme, že zdravá strava je základom zdravého tela a pozitívneho ducha. Chceme vám uľahčiť cestu pri plnení vašich snov a pomáhaní iným, nech už je to čokoľvek.

Zdravou stravu pre vás, k lepšiemu svetu pre nás všetkých.

vianočka

Každý deň je zdravé prekvapenie

Ešte stále hľadáte rozpis jedál na celý týždeň? Našim klientom neprezrádzame jedálníček vopred. Robíme to inak. Je pre nás dôležité, aby ste do nového a náročného dňa vykročili s dobrou náladou a spokojným žalúdkom. Chceme, aby ste zaspávali s pocitom, že vás zajtra čaká zdravé a chutné jedlo a nevedeli sa už dočkať, kedy ho ráno rozbalíte. A večer vás znovu potešíme so stravou na ďalší deň. Kto by potom chodil po noci vyjedať chladničku keď vie, že ho zajtra čaká jedlo na celý deň - z kvalitných surovín a plné výživných látok? 

Každý deň je iné StefFit menu

StefFit ponúka viacero variantov - štandardné, vegetarináske, vegánske, bez lepku, bez laktózy či bez lepku aj laktózy. Každý deň je však u nás iný. Veríme, že vynechanie mäsa, lepku alebo laktózy párkrát do týždňa aj v štandardnom programe má pozitívne účinky pre organizmus. Neviete si to predstaviť? Pozrite si príklad jedného týždňa so StefFit:

Príklad nášho týždenného StefFit menu:

Pondelok – Vegetariánske menu
Utorok – Bezlepkové menu 
Streda – Bez lepku a laktózy menu
Štvrtok – Bezlaktózové menu
Piatok – Vegetariánske menu

Ak si napríklad objednáte menu bez lepku, každý deň bude vaše menu bez lepku + v pondelok, keď je vegetariánske menu, aj bez mäsa. Prečítajte si viac o dôvodoch vynechávania určitých surovín v našom blogu o štandardnom menu.

Celodenné menu, možnosť prípravky aj detského menu

Celodenná verzia - raňajky, desiata, obed, olovrant a večera vás zasýti počas celého dňa a vy už nemusíte riešiť žiadne ďalšie jedlo či nákupy. Ponúkame ju v dvoch variantoch - 1200-1400 kcal alebo 1600-1800 kcal. Neviete si vybrať, ktorá porcia je pre vás vhodná? Napíšte nám na mail alebo našich sociálnych sieťach (Facebook, Instagram), radi vám poradíme.

Detské menu je skvelou voľbou pre mamičky, ktoré chcú vyskúšať krabičkovú stravu a nechce sa im variť zvlášť pre svoje deti. Naše detské StefFit menu je prispôbené veku a aktivitám dieťata vo veku od 1 do 14 rokov. Sme si istí, že práve detstvo je najdôležitejšie obdobie pre vytvorenie správnych a zdravých návykov stravovania. Zdravou a chutnou stravou - sladkou aj slanou - pomáhame deťom byť zdravé a mať dostatok energie pre svoje aktivity. V prípade záujmu o detské menu nás kontaktujte a uveďte vek a aktivity dieťaťa.

ŠTANDARDNÉ MENU

Štandardné menu odporúčame každému, kto nemá potravinové intolerancie a chce konzumovať aj mäsové výrobky.

Obsahuje všetky druhy surovín. V pondelok a piatok je vegetariánske menu, v utorok, stredu a štvrtok sa môžete tešiť na čerstvé a kvalitné mäso - kuracie, morčacie, bravčové aj hovädzie. Niektorý deň v týždni bude bez lepku alebo laktózy. Vďaka našej obmene menu vám pomáhame udržiavať vyrovnané pH, pozitívne vplývame na vašu váhu, podiel tuku a stav vnútorných orgánov. Našim klientom sa upravil krvný tlak, majú lepší cholesterol, zbavili sa črevných problémov či nafúknutého brucha.

Vzorové štandardné menu:

Raňajky: Praženica so zeleninou

Desiata: Smoothie

Polievka: Karfiolová

Obed: Kuracie na pomarančovo-citrónovej šťave

Olovrant: Olivová ciabatta

Večera: Mungo rezance s hovädzím mäsom

VEGETARIÁNSKE MENU

Ideálne pre všetkých, ktorí chcú jesť len bezmäsité jedlá kvôli zdravotným benefitom alebo ochrane planéty.

Podporujeme vegetariánstvo, najrozšírenejší alternatívny spôsob stravovania na svete, preto sa aj jeho cena u nás rovná štandardnému menu. Mäso v štandardnom menu plnohodnotne nahrádzame inými čerstvými a kvalitnými surovinami - tofu, sójou či množstvom strukovín a obilnín. Vegetariánska strava vám dodá viac energie - ľahšie sa trávi a zrýchluje metabolizmus. Viaceré štúdie tiež tvrdia, že rastlinná strava priamo predlžuje život.

Vzorové vegetariánske menu:

Raňajky: Ovsená špaldová kaša

Desiata: Ovocie

Polievka: Hlivová

Obed: Špenát s vajíčkom a zemiakmi

Olovrant: Quinové rizoto

Večera: Tekvicový krém

rizoto
vegan

VEGÁNSKE MENU

Navaríme pre vás aj pestré a výživné vegánske menu bez akýchkoľvek potravín živočíšneho pôvodu.

Vegánstvo je zdravý životný štýl, ktorý rešpektuje všetky živé bytosti a je ohľaduplný voči životnému prostrediu. Správne zostavený a komplexný vegánsky jedálníček je skvelou prevenciou voči rôznym civilizačným chorobám. Vegánske menu pripravujeme tak, aby ste mali dostatok všetkých potrebných živín, vitamínov a minerálov. Živočíšne výrobky nahrádzame vegánskymi syrmi, šunkami, strukovinami, tofu, kokosovým mliekom, ovocím a zeleninou.

Vzorové vegánske menu:

Raňajky: Mango sticky rice

Desiata: Vegán syr + vegán šunka + zelenina

Polievka: Hrášková

Obed: Ryžové rezance s dusenou zeleninou

Olovrant: Pizzové pečivo

Večera: Šalát s pestom

BEZLAKTÓZOVÉ MENU

Približne 20% populácie dnes trpí laktózovou intoleranciou. Nebojte sa, my vám navaríme chutne aj bez laktózy.

Laktózová intolerancia alebo neznášanlivosť je čiastočná alebo úplná neschopnosť tráviaceho traktu spracovať laktózu -  mliečny cukor. Nachádza sa v mlieku a mliečnych výrobkoch, ale môže byť skrytá aj v rôznych ďalších, napr. čokoláde. Najčastejšími prejavmi nedostatočnej tvorby enzýmu laktáza sú hnačka, nadúvanie, bolesti brucha a kŕče v žalúdku. Ako náhradu mlieka používame kokosové, mandľové alebo ryžové mlieko a ďalšie bezlaktózové potraviny.

Vzorové bezlaktózové menu:

Raňajky: Citrónový koláč

Desiata: Praženica

Polievka: Zeleninová

Obed: Pad Thai

Olovrant: Zemiaky s cibuľou

Večera: Zeleninový krém

padthai
kukuricnaplacka

BEZLEPKOVÉ MENU

Naše jedlá dokážeme pripraviť aj pre celiatikov a ľudí s citlivosťou alebo alergiou na lepok a pšenicu.

Citlivosť na lepok sa môže vyskytnúť náhle a v akomkoľvek veku. Hlavnými príznakmi sú bolesti brucha, zápcha a hnačka, únava, bolesť hlavy, ekzémy a ďalšie. Môže sa tiež jednať iba o prechodné ochorenie, ktorého stav sa zlepší pri prechode na bezlepkovovú diétu. Ľudia s intoleranciou by mali bezlepkovú diétu dodržiavať minimálne 1 až 2 roky. Bezlepkové menu varíme s použitím bezlepkových surovín - kokosovej a ryžovej múky, kukuričných cestovín alebo quinoi.

Vzorové bezlepkové menu:

Raňajky: Škoricový puding

Desiata: Zelenina s dresingom

Polievka: Cesnačka

Obed: Hovädzie na šampiňónoch

Olovrant: Kukuričné placky

Večera: Šalát s enciánom

MENU BEZ LEPKU A LAKTÓZY

Nemôžete jesť lepok ani laktózu? Nevadí. Navaríme vám chutné a zdravé jedlá aj pri tejto kombinácii.

Výber potravín pri lepkových a laktózových intoleranciách tak, aby ste mali dostatok všetkých minerálov a vitamínov môže byť náročný. Bezlepková a bezlaktózová diéta môže napríklad viesť k nedostatku železa, vápnika, vlákniny, alebo vitamínov B1, B2, B3, B9, B12, vitamínu D a bielkovín. Naše menu pripravujeme s potravinami bohatými na tieto živiny, napríklad vlašské orechy, strukoviny, ovocie, zelenina, bezlepkové prílohy a mnoho ďalších.

Vzorové menu bez lepku a laktózy:

Raňajky: Ryžové koláčiky

Desiata: Piňakoláda

Polievka: Zeleninová

Obed: Plnená paprika

Olovrant: Zapekaný karfiol

Večera: Poké

ZAUJALO VÁS NIEKTORÉ Z NAŠICH MENU? POZRITE SI NÁŠ CENNÍK.

Scroll to top